Letnie półkolonie z angielskim

04Cze

Już dziś zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej oferty letnich półkolonii dla dzieci. W tym roku istnieje możliwość zapisania dziecka na jeden z trzech turnusów, tj. 16-20.07.2012 – sześciolatki, 23-27.07.2012  klasy 1-3 SP oraz 30.07 – 03.08.2012 klasy 4-6SP. Maksymalna liczba uczestników w każdej z grup do 10 osób.

Nie będą to zwykłe lekcje, lecz intensywny kurs j. angielskiego, połączony z warsztatami plastyczno-teatralnymi oraz kulinarnymi, grami sportowymi, zajęciami ruchowymi na świeżym powietrzu, nauką oraz zabawami w plenerze, a także poznawaniem kultury i zwyczajów krajów anglojęzycznych. Każdy dzień to inny temat przewodni oraz inne atrakcje. Będziemy przygotowani na każdy wariant pogodowy: czy to słońce, czy to deszcz, nuda nas nie dopadnie 🙂 Z półkolonii zostanie sporządzona foto-relacja, a jej autorami w znacznej części będą dzieci.

Półkolonie trwać będą od 8:30 do 16:30 (dzieci można przywozić już na godzinę 8:00), w ciągu dnia zapewniamy 3 godziny lekcyjne języka angielskiego, warsztaty (co dzień inna forma oraz inny temat),  zajęcia na świeżym powietrzu ( w razie niepogody gry na terenie szkoły, wyprawa do kina, muzeum, szkoły tańca lub kręgle), opiekę wykwalifikowanej kadry, 3 pyszne i zdrowe posiłki (śniadanie, obiad – zupa i drugie danie, podwieczorek oraz napoje), materiały dydaktyczne, konkursy z nagrodami, bilety wstępów oraz bilety komunikacji miejskiej, ubezpieczenie NNW a na koniec pamiątkową płytę ze zdjęciami i certyfikat uczestnictwa w półkolonii.

W planach mamy bliższe lub dalsze wycieczki, m.in. opisane Smętowice (pozycja obowiązkowa), turniej mini golfa w Parku Kasprowicza, wyprawa do Skarbimierzyc, zwiedzanie najciekawszych zakątków Szczecina- wszystko zależne od łaskawości naszej aury. Jedno jest pewne- dzieci nudzić się z nami nie będą. Szczegółowy program półkolonii będzie dostępny pod koniec maja.

Przykładowy rozkład dnia (uzależniony od pogody oraz tematu przewodniego)

– w przypadku pobytu „na miejscu”

8:00-8:30 – schodzenie się dzieci

8:30-9:00 – zapoznanie z planem dnia, wprowadzenie do tematu przewodniego

9:00 – 9:30 – śniadanie (przygotowujemy je wspólnie, ćwicząc zwroty grzecznościowe przy spożywaniu posiłków – oczywiście po angielsku!!!)

10:00- 12:30 – zajęcia lekcyjne w zależności od pogody całościowo na terenie szkoły lub częściowo na dworze ( ćwiczymy słownictwo, gramatykę, czytamy artykuły z dziecięcych lub młodzieżowych magazynów anglojęzycznych, odgrywamy scenki -np. „w restauracji”, „na zakupach”, „u lekarza”, gramy w gry językowe)

12:30-13:00 krótki odpoczynek

13:00 – 13:30 obiad

13:45 – 16:15 wyprawa np. do Puszczy Bukowej (spacer, obserwacja przyrody, poznawanie gatunków drzew i ptaków, krótki odpoczynek na polanie) lub warsztaty plastyczne/kulinarne  podwieczorek

16:30 – podsumowanie dnia i rozchodzenie się do domów

– w przypadku jednej z dwóch/trzech planowanych wycieczek

8:00-8:30 – schodzenie się dzieci

8:30-9:00 – zapoznanie z planem dnia, wprowadzenie do tematu przewodniego

9:00 – 9:30 – śniadanie (przygotowujemy je wspólnie, ćwicząc zwroty grzecznościowe przy spożywaniu posiłków – oczywiście po angielsku!!!)

10:00– przejazd busem do Agroturystyki w Smętowicach

10:30 – 15:45 pobyt w Smętowicach, poznawanie gatunków występujących tam zwierząt oraz ich natury i zwyczajów, dla chętnych możliwość ich nakarmienia i pielęgnacji, lekcje angielskiego w plenerze – temat „Farma”, zabawy na świeżym powietrzu, korzystanie z całego zaplecza Agroturystyki, grillowanie i ognisko, podwieczorek.

16:30 – powrót do szkoły, podsumowanie dnia i rozchodzenie się do domów

Zachęcam do rezerwacji miejsca już dziś.

Tygodniowy turnus to koszt 430 zł. Dla rodzeństw przewidujemy 10% zniżkę. Aby dokonać rezerwacji miejsca należy zgłosić chęć uczestnictwa u nauczyciela oraz do 21 czerwca wpłacić zaliczkę w wysokości 215 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.

tel. 664571121, info@topstudent.pl

                                                       Zapraszam, Marta  Dąbrowska